fundus-regius-01

Pozývame Vás na ochutnávku vín vinárstva Fundus Regius , Sobrance (Orechová) o 18:00 / 13.11.2014 vo Vinotéke U Prokopa.

Degustácia je spojená s vernisážou výstavy : Martin Boška – drevená plastik.

 

 

Fundus Regius

Regius je naša rodinná záluba. Dlhé roky v nás driemal sen o návrate do rodnej Priekopy, na miesto pripomínajúce koniec sveta. Vrátili sme sa k práci vinohradníka, ktorý pozná vo vinici každý štep a stará sa on s láskou. Obnažili sme sopecný vrch a vysadili sme tam s matematickou presnostou cabernet, rizling a tramín. Denne sme pomáhali vinicu zvádzat boj o prežitie s kamenistou pôdou. Sme radi, že sa v našej vinici rád nahána mierny vetrík, a tak je vinic stále zdravý. Nadchýnajú nás všetky kvietky, ktoré u nás môžu rást vdaka tomu, že ich neznicil postrek.

Carokrásny výhlad na panorámu Karpát s hrozivým Vihorlatom, podciarknutý zrkadliacou sa stužkou Zemplínskej šíravy, je pravým balzamom na dušu. Práca vo vinici je pre nás spojením s predkami z Priekopy aj z Malokarpatskej oblasti, ktorí dýchali v rytme prírody. Víno, ktoré tu dorábame, je výnimocné. Sopecné kamene cez den od slnka nasávajú teplo, aby ním v studenej noci ohriali vinic. On sa nám odvdací neobycajnou sladkostou a vônou. Víno nechávame v pokoji dozriet až dva roky, kým sa naplno nerozvinie jeho genialita. Je ako tá sopka. Najprv spí, aby mohlo neskôr všetkých uchvátit.

Share

No comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>